Jak spłycić głębokie zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne, gdy je zaniedbamy mogą w stosunkowo krótkim czasie mocno się utrwalić i znacząco pogłębić. Wówczas ich całkowite usunięcie może stanowić kłopot niezwykle trudny do rozwiązania. Spłycenie natomiast osiągniemy już niemal jedynie poprzez wykonanie odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej plus włączenie odpowiedniej pielęgnacji na co dzień.

Jak spłycić zmarszczki mimiczne?

U wielu młodych pań pojawiają się głębokie zmarszczki mimiczne, które w znacznym stopniu wpływają na wygląd naszej twarzy oraz poziom naszej samooceny. Metod, które maja pomóc w ich skutecznym zniwelowaniu jest niezwykle dużo. Znajdziemy zarówno rozwiązania domowe, bazujące na składnikach, które wykorzystywało się od wielu lat, znajdziemy szereg porad i preparatów w drogeriach i aptekach, jak również rozwiązań oferowanych przez medycynę estetyczna, które pozwolą na osiągnięcie zdecydowanie najszybszych, najbardziej wymiernych oraz najtrwalszych efektów. Jak więc spłycić zmarszczki mimiczne?

1. Profilaktyka – to najprostsza odpowiedź i to właśnie jej większości z nas najpowszechniej brakuje. Chodzi tu zarówno o odpowiednią pielęgnację, jak również o ćwiczenia i masaże.

2. Kosmetyki (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon) – skład niektórych kosmetyków przeciwzmarszczkowych pozwoli na znaczne uelastycznienie skóry i poprawę jej jędrności i sprężystości. Warto zwrócić uwagę na te zawierające kolagen, kwas hialuronowy czy peptydy.

3. Domowa apteczka – maseczki ziołowe, ocet, cytryna i wiele innych składników, które w skuteczny sposób pomogą nam w odżywieniu i wygładzeniu skóry twarzy.

4. Ćwiczenia czyli tzw. Joga twarzy – nie prowadzi do całkowitego usunięcia zmarszczek mimicznych, jak również jej stosowanie nie powoduje stuprocentowo skutecznego remedium na ich powstawanie, jednak silnie przyczyni się do spłycenia już widocznych głębokich bruzd, oraz pomoże zapobiec rozwojowi tych, które jeszcze się nie pojawiły.

5. Kwas hialuronowy – z wiekiem spada nawilżenie i jędrność skóry, również na skutek zmniejszenia się stężenia kwasu hialuronowego, który w sposób naturalny obecny jest w naszej skórze. Ostrzykiwanie substancją identyczną z naturalną pozwala na przywrócenie równowagi i wygładzenie skóry. Efekty utrzymują się przez około pół roku, wówczas konieczne jest powtórzenie zabiegu.

6. Botox – wskazywany jest jako jeden ze skuteczniejszych zabiegów w przypadku zmarszczek o charakterze mimicznym. Ważne jest aby wykonywać go w renomowanym gabinecie. Ostrzykiwania powinny być przeprowadzone przez osobę z doświadczeniem i przeszkoleniem, aby nam nie zaszkodzić. Toksyna botulinowa powoduje miejscowy paraliż mięśni w miejscu gdzie zostanie podana, ich napięcie powoduje rozprostowanie istniejących zmarszczek i zapobiega ich dalszemu pogłębianiu. Efekty są zadowalające przez okres około pół roku, wówczas konieczne jest umówienie się na kolejną wizytę. Zabieg jest bardzo szybki, można go wręcz wykonać w czasie przerwy na lunch i zaraz wrócić do pracy. Wystarczy około pół godziny na dobranie odpowiedniego preparatu i dawek i wykonanie zabiegu.

Z całą pewnością powyższe metody w znacznym stopniu przyczynią się do zniwelowania widoczności głębokich zmarszczek mimicznych. Jeśli zaniedbaliśmy sprawę konieczne możemy być przeprowadzenie całej serii zabiegów medycyny estetycznej dla osiągnięcia zadowalającego rezultatu. Zabiegi stosowane samodzielnie mogą wesprzeć nas w walce z ta niechcianą zmianą, najczęściej jednak skuteczność ich działania jest stosunkowo niska i wymaga dużej cierpliwości i ilości czasu abyśmy znów poczuły się piękne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *