zmarszczki w wieku 20 lat

Głębokie zmarszczki są raczej domeną osób, które przekroczyły 40-50 rok życia. Pojawiające się w młodym wieku pierwsze zmarszczki związane z wiekiem są zwykle płytkie i delikatnie zarysowane  obrębie rysów naszej twarzy. Zgłaszanie przez 20-latkę problemu głębokich zmarszczek najpowszechniej dotyczyć będzie mimicznych, czyli takich, które powstały na skutek silnej ekspresji twarzy, np. nieschodzącego, szerokiego uśmiechu, który może spowodować zmarszczki mimiczne w okolicy ust lub na czole.

Zmarszczki w wieku 20 lat? To możliwe!

Jeśli mimiczne zmarszczki w wieku 20 lat zarysowują się jako głębokie bruzdy to dla naszego dobrego samopoczucia koniecznie należy z nimi walczyć. Najpowszechniejszą przyczyną ich powstawania jest nieustanny i silny ruch określonych mięśni w obrębie twarzy. Już sam ten czynnik sprawia, że wiele kobiet skłania się ku wybraniu rozwiązania jakim jest botox. Toksyna botulinowa powoduje bowiem paraliż mięśni, do których zostanie podana i uniemożliwiając im ruchy powoduje wygładzenie skóry. Jednak zabiegi medycyny estetycznej wiele z nas pozostania w rezerwie do momentu, aż bardziej banalne metody przestaną skutkować.

joga-3Ograniczenie czy tez całkowita zmiana mimiki naszej twarzy i tego w jaki sposób okazujemy emocje i uczucia byłoby trudne lub wręcz niemożliwe. Dlatego musimy wesprzeć się innymi sposobami w celu pozbycia się głębokich zmarszczek mimicznych. Jednym z niezwykle ważnych elementów w walce z nimi  będą regularne masaże twarzy, a więc połączymy przyjemne z pożytecznym. Zrelaksujemy się, ale rozluźnienie nastąpi również w obrębie naszych mięśni – na skutek ruchów masażu zmarszczki zaczną się wygładzać.

Warto również stosować odpowiednią gimnastykę twarzy, niejako zmuszając się i silnie naprężając jej części aby sprowokować wygładzenie widocznych zmarszczek, które nam przeszkadzają. Raczej nie powinnyśmy robić tego w pracy, bo możemy zabawnie wyglądać, najlepiej usiąść wygodnie w domu przed lustrem.

Masaże kosmetyczne twarzy będą skuteczne jeśli będą przeprowadzane regularnie. Jednak ważnym elementem będzie również sposób w jaki nakładamy jakiekolwiek kosmetyki na naszą skórę w domowym zaciszu. Postaraj się wówczas naśladować ruchy masażu wykonywane przez kosmetyczkę i tym samym doprowadzać do wygładzenia zmarszczek i rozluźnienia mięśni.

Pojawianie się zmarszczek w wieku 20 lat nie jest zjawiskiem powszechnym, bo dotyczy jedynie odsetka kobiet, które są posiadaczkami suchej i silnie wrażliwej skóry. Panie z innymi typami skóry obserwują pierwsze niewielkie zmarszczki dopiero w wieku 25-30 lat i zdecydowanie dłużej cieszą się młodym wyglądem swojej skóry. Jednym z niezwykle istotnych aspektów, które pozwalają nam na zachowanie młodości cery i przeniesienie naszego stanu ducha do wyglądu jest regularna pielęgnacja już w młodym wieku (np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon), bo jak doskonale wszystkie wiemy znacznie łatwiej zapobiec powstaniu zmarszczek niż później się ich pozbyć.

Bibliografia

1. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014
2. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005
3. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti‐wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non‐invasive methods, 2010
4. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

11 thoughts on “Głębokie zmarszczki w wieku 20 lat…”

 1. Są takie delikatne kosmetyki do profilaktyki pierwszych zmarszczek ale jak na moje lepsze są jakieś domowe sposoby, dobre nawilżanie i sen 🙂

 2. Botox w wieku 20 lat to przesada, ale taki naturalny krem jak richevon to całkiem dobry pomysł!
  Najważniejsze żeby chemicznych środków nie stosować, bo t nigdy nic dobrego nie wróży.

  1. A dlaczego nie? To wszystko zalezy od trybu zycia, diety, palenia papierosów itd. Mam znajoma ktora dostala lwiej zmarszczki juz w liceum i jej na pewno by sie przydal taki richevon.

   1. Zwłaszcza przy nieprawidlowym trybie zycia (a nie ukrywajmy, mlodzi zarywaja nocki) raczej nietrudno o zmarszczki pod oczami.

     1. Krem z dobrymi skladnikami 😛 Bioferment z aceroli, kwas hialuronowy, moze topola, guarana i ruszczyk?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code