krem przeciwzmarszczkowy

Zmarszczki są przede wszystkim oznaką starzenia się. To nic innego jak wgłębienia powstające w skórze. Oprócz mijających lat innymi czynnikami może być zbyt mała ilość wody w organizmie czy promieniowanie ultrafioletowe. Zmarszczki pod oczami to defekt rzutujący w głównej mierze na wygląd, a co za tym idzie na estetykę skóry oraz własną samoocenę. Jednym z najlepszych sposobów na walkę z tą przypadłością jest stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego.

Krem przeciwzmarszczkowy– skuteczność

Walka ze zmarszczkami nie musi być wcale trudna. Doskonale pokazuje to krem przeciwzmarszczkowy, który ma potwierdzone i przebadane działanie. Jednakże o jego skuteczności decyduje też regularne stosowanie. Tylko w takim wypadku możliwe jest usunięcie zmarszczek bądź ich częściowa redukcja. Kremy przeciwzmarszczkowe swoje działanie opierają na naturalnych składnikach aktywnych. To ich zawartość ma największy wpływ na pozbycie się zmarszczek.

Składniki aktywne w kremach

kobieta ze zmarszczkami w make-upieJak zostało wspomniane największy wpływ na skuteczność środka pielęgnacyjnego mają składniki aktywne. Ich stężenie oraz rodzaj jest niezwykle istotnym aspektem. Do najważniejszych substancji możemy zaliczyć kilka sprawdzonych składników.

Pierwszym z nich jest koenzym Q10, którego najważniejszym zadaniem jest zatrzymywanie wody, co sprawia, że skóra może stać się bardziej elastyczna oraz ogólnie ładniejsza. Koenzym wzmacnia skórę zwalczając jednocześnie nierówności i przebarwienia.

Kolejnym składnikiem bardzo istotnym jest witamina E. Dba ona przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie skóry oraz spowalnia proces starzenia się dzięki zabezpieczaniu włókien kolagenowych.

W temacie witamin, kolejną która spisuje się idealnie pod kątem regeneracji skóry jest witamina C, która ponadto usuwa rozjaśnienia. Dodatkowo uszczelnia i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Ostatnią już substancją jest kwas hialuronowy. Naturalnie występuje on w organizmie, a konkretnie w tkankach. To za jego sprawą skóra jest elastyczna, dobrze nawilżona oraz jędrna. Stosowanie kwasu hialuronowego pozwala zachować odpowiednią ilość wody pod skórą sprawiając, że zmarszczki będą znacznie mniej widoczne.

Richevon

 krem na zmarszczki RichevonSzeroki wybór producentów kremów na rynku sprawia, że bardzo trudno jest zdecydować się na konkretną markę. Jedną z najlepszych jest bez wątpienia krem przeciwzmarszczkowy Richevon. Produkty tej firmy charakteryzują się przede wszystkim dużą skutecznością, a każdy środek jest dobrze przebadany i w pełni bezpieczny dla skóry. Kremy dostosowane są pod wieloma względami. Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn będzie idealnym rozwiązaniem dla panów, którzy chcą pozbyć się nieestetycznego problemu. Szeroka wybór produktów sprawia, że istnieje możliwość doboru kremu do konkretnego rejonu, z którego chcemy pozbyć się niedoskonałości. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy będzie skutecznie działać właśnie na tej powierzchni. Naturalnie możliwości są znacznie większe i można dobrać krem, który kompleksowo zajmie się całą twarzą jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kremy dostosowane do wieku

Dla części osób wyznacznikiem podczas wyboru kremu może być notka dołączona do produktu, która zawiera informacje o dostosowaniu wiekowym. Kremy dla osób po 30 roku życia, a po 50 znacznie się nie różnią. Mimo wszystko można zauważyć kilka różnic. Skóra dojrzała czyli taka, która osiąga wiek około 40 lat jest znacznie bardziej wymagająca pod praktycznie każdym względem. Jest ona sucha i niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia. Preparaty dla osób znacznie starszych będą zawierać zwiększone ilości składników aktywnych niż w przypadku kremów dla osób młodszych.

Możesz dowiedzieć się więcej również o kremach liftingujących. Wejdź na https://portalkosmetologiczny.pl/zmarszczki/krem-liftingujacy-do-twarzy/.

Kiedy stosować krem?

Jak widać stosowanie kremu niesie za sobą szereg pozytywnych zmian dla naszej skóry. Regularne korzystanie z kremu przyczynia się do niwelowania zmarszczek. Okres, w którym należy zacząć stosować krem jest kwestią indywidualną. Warto to zrobić w chwili pierwszych oznak starzenia się. Im szybciej to uczynimy tym łatwiejsze będzie pozbycie się zmarszczek.

Podsumowanie

 Reasumując, kupując krem przeciwzmarszczkowy trzeba spojrzeć na rejon ich występowania. Jeśli jest to miejscowe to warto zastosować również taki środek. Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy usuwa problem właśnie z okolic oczu czyli rejonu gdzie występują one najczęściej. Niezbędne jest zwrócenie uwagi na składniki aktywne, które mają kluczowy wpływ na redukcję zmarszczek.

Bibliografia

1. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005
2. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code