na głębokie zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne, gdy je zaniedbamy mogą w stosunkowo krótkim czasie mocno się utrwalić i znacząco pogłębić. Wówczas ich całkowite usunięcie może stanowić kłopot niezwykle trudny do rozwiązania. Spłycenie natomiast osiągniemy już niemal jedynie poprzez wykonanie odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej plus włączenie odpowiedniej pielęgnacji na co dzień.

Jak spłycić zmarszczki mimiczne?

U wielu młodych pań pojawiają się głębokie zmarszczki mimiczne, które w znacznym stopniu wpływają na wygląd naszej twarzy oraz poziom naszej samooceny. Metod, które maja pomóc w ich skutecznym zniwelowaniu jest niezwykle dużo. Znajdziemy zarówno rozwiązania domowe, bazujące na składnikach, które wykorzystywało się od wielu lat, znajdziemy szereg porad i preparatów w drogeriach i aptekach, jak również rozwiązań oferowanych przez medycynę estetyczna, które pozwolą na osiągnięcie zdecydowanie najszybszych, najbardziej wymiernych oraz najtrwalszych efektów. Jak więc spłycić zmarszczki mimiczne?

1. Profilaktyka – to najprostsza odpowiedź i to właśnie jej większości z nas najpowszechniej brakuje. Chodzi tu zarówno o odpowiednią pielęgnację, jak również o ćwiczenia i masaże.

2. Kosmetyki (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon) – skład niektórych kosmetyków przeciwzmarszczkowych pozwoli na znaczne uelastycznienie skóry i poprawę jej jędrności i sprężystości. Warto zwrócić uwagę na te zawierające kolagen, kwas hialuronowy czy peptydy.

3. Domowa apteczka – maseczki ziołowe, ocet, cytryna i wiele innych składników, które w skuteczny sposób pomogą nam w odżywieniu i wygładzeniu skóry twarzy.

4. Ćwiczenia czyli tzw. Joga twarzy – nie prowadzi do całkowitego usunięcia zmarszczek mimicznych, jak również jej stosowanie nie powoduje stuprocentowo skutecznego remedium na ich powstawanie, jednak silnie przyczyni się do spłycenia już widocznych głębokich bruzd, oraz pomoże zapobiec rozwojowi tych, które jeszcze się nie pojawiły.

5. Kwas hialuronowy – z wiekiem spada nawilżenie i jędrność skóry, również na skutek zmniejszenia się stężenia kwasu hialuronowego, który w sposób naturalny obecny jest w naszej skórze. Ostrzykiwanie substancją identyczną z naturalną pozwala na przywrócenie równowagi i wygładzenie skóry. Efekty utrzymują się przez około pół roku, wówczas konieczne jest powtórzenie zabiegu.

6. Botox – wskazywany jest jako jeden ze skuteczniejszych zabiegów w przypadku zmarszczek o charakterze mimicznym. Ważne jest aby wykonywać go w renomowanym gabinecie. Ostrzykiwania powinny być przeprowadzone przez osobę z doświadczeniem i przeszkoleniem, aby nam nie zaszkodzić. Toksyna botulinowa powoduje miejscowy paraliż mięśni w miejscu gdzie zostanie podana, ich napięcie powoduje rozprostowanie istniejących zmarszczek i zapobiega ich dalszemu pogłębianiu. Efekty są zadowalające przez okres około pół roku, wówczas konieczne jest umówienie się na kolejną wizytę. Zabieg jest bardzo szybki, można go wręcz wykonać w czasie przerwy na lunch i zaraz wrócić do pracy. Wystarczy około pół godziny na dobranie odpowiedniego preparatu i dawek i wykonanie zabiegu.

Z całą pewnością powyższe metody w znacznym stopniu przyczynią się do zniwelowania widoczności głębokich zmarszczek mimicznych. Jeśli zaniedbaliśmy sprawę konieczne możemy być przeprowadzenie całej serii zabiegów medycyny estetycznej dla osiągnięcia zadowalającego rezultatu. Zabiegi stosowane samodzielnie mogą wesprzeć nas w walce z ta niechcianą zmianą, najczęściej jednak skuteczność ich działania jest stosunkowo niska i wymaga dużej cierpliwości i ilości czasu abyśmy znów poczuły się piękne.

Bibliografia

1. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

6 thoughts on “Jak spłycić głębokie zmarszczki mimiczne?”

 1. Każda kobieta chyba ma w domu jakieś kremy, wode i kawe. I to wystarczy, wierzcie mi, chyba że chcecie szybszego efektu to polecam ten richevon bo jednak domowe sposoby potrzebują trochę czasu na zadziałanie.

 2. Byłam na zabiegu kwasem i polecam
  Tylko chodźcie do gabinetów
  a nie róbcie u koleżanki
  to musi robić ktoś po szkole bo to jednak już poważniejszy zabieg niż jakiś peeling

 3. Jak się wszystko razem połączy to może zadziała
  Bo same maseczki to tak średnio
  ale już maseczki, ćwiczenia, richevon na dzień i na noc, czasem olejek
  to różnice już po 2 tygodniach widać!!

 4. A czemu niby yoga twarzy ma działać na zmarszki pozytywnie a przeciez im więcej mimiki tym gorsze zmarszki czegoś tu chyba nie rozumiem……………………

 5. Ja zdecydowanie wolę naturalne metody na pozbycie się zmarszczek, wiem, że nie są tak skuteczne jak te inwazyjne, ale to przecież tylko wygląd, nie przesadzajmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code